10 najlepszych zestawów narzędziowych

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, od lat w karierze technika samochodowego, czy po prostu na ścieżce – być może nawet w szkole mechanika samochodowego, jest jedna rzecz, na którą nie możesz sobie pozwolić – dobry zestaw narzędzi. Z dziesiątkami marek dostępnych, ciężko jest wyobrazić sobie, co wybrać, szczególnie jeśli nie masz jeszcze swojego pierwszego stanowiska technika samochodowego i masz ograniczony budżet.

Ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie firmy narzędziowe produkują wszelkiego rodzaju narzędzia, więc prawdopodobnie będziesz musiał uzupełnić swoją kolekcję różnymi markami, w zależności od tego, na czym skupia się Twoja kariera w branży motoryzacyjnej.

Od marek premium po solidne, ale niedrogie narzędzia mechaniczne, oto 10 najlepszych marek narzędzi do naprawy samochodów.
Klucze nasadowe

Narzędzia Mac: Jedna z najbardziej szanowanych nazw w narzędziach motoryzacyjnych, Mac oferuje szereg zestawów zaprojektowanych z myślą o mistrzach mechaniki. Zawiera zestaw narzędzi, narzędzi ręcznych, narzędzi specjalnych i pneumatycznych, w różnych rozmiarach. Mac jest uważany za jedną z najlepszych dostępnych marek, a ceny odzwierciedlają tę jakość.

Snap-on: ten znany ulubiony warsztat i technik ma wszystko, czego może potrzebować mechanik, w tym kompletny zestaw dla uczniów. Przy kwocie nieco ponad 3700 USD otrzymasz gniazda, klucze, śrubokręty, szczypce i jeszcze więcej, w tym skrzynię narzędziową.

OTC: Ta marka, założona jako Owatonna Tool Company, stała się oddziałem firmy Bosch w 2012 roku. Oprócz akcesoriów wyścigowych i narzędzi, OTC oferuje szereg specjalistycznych zestawów, takich jak zestawy ściągaczy krzywkowych, hamulców i ściągaczy harmonicznych.

SK: SuperKrome to średniej klasy dostawca narzędzi samochodowych o solidnej reputacji i bardziej przystępnych cenach niż większe firmy. 272-częściowy zestaw narzędzi ręcznych ma wartość poniżej 3000 USD i oferuje także inne, mniejsze zestawy narzędzi, takie jak gniazda. Ponadto SK jest produkowany w USA.

Proto: Ten oddział Stanley Black & Decker tworzy szeroką gamę zestawów narzędzi do mechaniki samochodowej, od gniazd o wartości około 200 USD / komplet aż do kompletnych zestawów głównych kosztujących tysiące dolarów. Wiele z ich narzędzi powstaje w USA, a oni cieszą się szacownym miejscem na liście narzędzi używanych przez mechaników.

Craftsman: Wiele zrobiono w ostatnich latach w związku z przeprowadzką w celu zdobycia narzędzi Craftsman za granicą, jednak wiele z nich wciąż powstaje w USA, w szczególności tych produkowanych przez Western Forge, w tym profesjonalnych zestawów mechanicznych. Jedno jest pewne – ceny są przystępne, gwarancja wciąż nie może zostać pobita, a nazwa ma długą historię.

Wright Tool: amerykański stworzony i zaprojektowany dla profesjonalistów, Wright oferuje szeroki wybór zestawów podstawowych, pośrednich, podstawowych, ogólnych i uczniowskich. Z drugiej strony trzeba znaleźć dystrybutora w celu zakupu, a strona internetowa nie jest zbyt przyjazna dla użytkownika.

Husky: Bez wątpienia Husky jest jedną z najmniej prestiżowych marek, a cena jest zdecydowanie reprezentatywna, jednak przystępna cena w połączeniu z dożywotnią gwarancją sprawia, że Husky jest dobrym wyborem dla mechaników o ograniczonym budżecie, takich jak te, które dopiero zaczynają się szkolenia z zakresu automatycznej techniki. A ich zestawy mechaniki są spore.

Blackhawk: Również na mniej kosztownym końcu Blackhawk ma dobrą reputację wśród wielu mechaników. Firma jest sub-marką Stanley Black & Decker w ramach działu Proto. Blackhawk oferuje wiele ustawionych opcji, od prostych gniazd po zestawy główne.

Makita: Kiedy szukasz niezawodnych elektronarzędzi, Makita jest mądrym wyborem. Możesz uzyskać wiele różnych kombinacji, takich jak kierowca uderzeniowy i młot obrotowy, aż do 15-częściowego zestawu.

Post Author: Tomek Krzywski

Motoryzacja, narzędzia, jedzenie wszystko co mnie fascynuje życiu. Mam też dwie piękne dziewczyny 5letnią Anię i żonę Justynę.